منو
تجهیز باغ

با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن

با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن البته قبل از شروع هر گونه طراحی مجدد یا بازسازی، نگاهی به کل باغ خود بیندازید. این نه تنها بر کاشت تأثیر می گذارد، بلکه می تواند نحوه استفاده  از فضای خود را تعیین کند. باید توجه داشته باشید که در کجا و در چه ساعاتی از روز قسمت‌های مختلف باغ نور و آفتاب می‌گیرد. هر چند استفاده از تجهیزات باغی در فضای باز بسیار زیباست اما اوا باید خوب محوطه سازی نمود .

در مورد اینکه از باغ چه استفاده هایی می خواهید بکنید ،  فکر کنید. کاشت و پرورش سبزیجات، آفتاب گرفتن، غذا خوردن در فضای باز یا صرفاً نشستن برای لذت بردن از یک فنجان چای در یک صبح آفتابی و … . اگر به این سوالات پاسخ دهید ، ایده روشنی خواهید یافت که دقیقاً چگونه می خواهید باغ شما برای شما کار کند. امیدواریم این ایده های باغ به شما الهام بخشد.

با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن

 • با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن|چمن خود را به شکل زیبایی دیزاین کنید

از پنجره خود به باغ خود نگاه کنید و بزرگترین شکلی که احتمالاً خواهید دید چمن کاری شما است .که اگر به شکل خوب و زیبایی باشد، کل طراحی باغ را در مسیر درست قرار می دهد.  به یاد داشته باشید، لازم نیست که مستطیل باشد – یک شکل بیضی، دایره، مربع یا مستطیلی را امتحان کنید. برای تکمیل کار به ابزار مناسب نیاز دارید.

با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن: برای مراقبت و نگهداری مداوم از چمن ، یکی از کارشناسان باغبانی می گوید : «اگر چمن شما ضعیف به نظر می رسد، سه اصل آفتاب، دوش و هوادهی خاک را در نظر بگیرید. شاخه ها را به عقب ببرید تا سایه بیش از حد روی چمن نباشد. اگر به هیچ وجه سایه دائمی حذف نشد ، هفته‌ای یک بار در صبح زود آبیاری کنید.

برای هوادهی، یک چنگال را به چمن خود ببرید و انبوهی از سوراخ ها را ایجاد کنید. همه اینها را انجام دهید و تا قبل از اینکه چمن شما سبز و بلند نشده آن را خیلی کوتاه نکنید.

 

چیدمان چمن چیدمان چمن

 

 • با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن|برای کاشت خود برنامه ریزی کنید

یکی دیگر از نکات با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن: طراحی باغ با گیاهان ، ساختاری پر از گیاهان زیبا و گلدار می باشد. بنابراین از درختچه های همیشه سبز در انتهای هر حاشیه و به عنوان علامت گذاری در مسیر استفاده کنید. از درختچه های کوچک مانند و یا گیاهان همیشه سبز بزرگ، به عنوان مثال ماهونیا، برای مناطق بزرگتر استفاده کنید.

هنگامی که این قاب را دارید، شکاف ها را با گیاهان گلدار زیبا پر کنید. سعی کنید فقط به پنج یا شش نوع مختلف بچسبید و آنها را در الگوهای تکراری بچینید تا جلوه ای هماهنگ داشته باشید. عمق یک متر یا بیشتر اندازه مناسبی برای حاشیه است و فضای کافی برای قرار دادن گیاهان کوچکتر در جلو و گیاهان بلندتر در پشت به شما می دهد.(با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن)

 

گل کاری دالان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن|درختان

درختان بالغ می توانند نقطه شروع خوبی برای ساختن یک طرح باشند

درختان تابش نور خورشید را مسدود می کنند و همچنین می توانند به عنوان غلابی برای

می کنید،  چراغ های آویز یا تزئینات آویز استفاده شوند. اگر در نزدیکی یک جاده شلوغ زندگی

درختان هم چنین می توانند منظره ای غیرجذاب را نمایش دهند یا به فیلتر کردن آلودگی هوا و صدا کمک کنند و آنها به طور قابل توجهی به طبیعت کمک می کنند، گرده برای حشرات و پناهگاهی برای پرندگان فراهم می کنند و دی اکسید کربن موجود در هوا را به اکسیژن تبدیل می کنند. درختان به عنوان یک زیستگاه و منبع غذایی برای حیات وحش و به عنوان منبع جذب کربن فوق العاده دهستد.آنها همچنین ساختار و معماری خاصی را به باغ می‌دهند/ (با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن)

 

درخت همیشه سبز

 

درختان همیشه سبز

 

 • با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن|سنگفرش زیبا

رنگ و سبک سنگ فرش شما و نحوه چیدمان آن می تواند یک جهت طراحی قوی برای کل باغ فراهم کند. . به عنوان مثال، سنگ خاکستری یا سفید که در یک الگوی تصادفی گذاشته شده است، صحنه ای را برای یک کشور فرانسوی ایجاد می کند. سنگفرش سیاه یا نقره ای .

که دریک  پس زمینه ای عالی برای طرحی براق و مدرن تشکیل می دهد.  طرح منظم سازماندهی شده است ، در حالی که سنگ طلایی که به صورت ترکیبی چیده شده است، یک حس کشور انگلیسی ایجاد می کند اگر می خواهید باغ رویاهای خود را بسازید، توجه به جزئیات همه چیز است .با هماهنگ کردن گیاهان خود با انتخاب سنگفرش خود، یک طرح زیبا ایجاد کنید.

مثلا سنگ خاکستری یا سفید با شکوفه های بنفش و سفید عالی به نظر می رسد. سنگفرش سیاه و نقره ای با رنگ های قوی مانند قرمز، نارنجی و زرد شگفت انگیز به نظر می رسد. سنگفرش طلایی با گلهایی که رنگهای ملایمی دارند – صورتی، اسطوخودوس و زرد گچی زیباست. ( با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن )

 

سنگفرش باغ

 

سنگفرش باغ

 

سنگفرش ویلا

 

 

 

 • با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن|سطوح متمایز

آیا باغ شما در سطوح مختلف است؟ گاهی ممکن است پیش آید که باغ یا ویلا در یک زمین شیب دار قرار گرفته است . زمین های شیب دار مزایا و معایب خاص خود را دارند . و برای کاشت درختان و ایجاد فضای سبز قواعد خاص خود را دارند . مثلا آبیاری زمین های شیبدار بسیار آسان است . و یا با ایجاد یک فضای پلکانی در وسط زمین و ایجاد آبنما در بالای آن و هم چنین طراحی یک جوی کوچک در وسط پله ها ، بسیار زیبا و آرام بخش خواهد بود .

اگر ایده ترکیب پله‌های سنگی را دوست ندارید، می‌توانید با چمن‌های موجود خود به ظاهری یکپارچه دست پیدا کنید، مثلاً با فعال کردن جریان از یک فضا به فضای دیگر با استفاده از آج‌های چمن آن‌ها را در چمن‌زار موجود ادغام کرده تا مثلا پاسیو پایینی  را به تراس آفتاب‌گیر کوچک بالا متصل کند.

اگرباغی ناهموار یا شیب دار دارید، می توانید با تخته کاری و مسطح کردن قسمتی از فضا آن را به فضای ایده‌آلی برای مبلمان ناهارخوری تبدیل کنید. (با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن)

 

سطوح ناهموار در باغ

سطوح ناهموار در باغ و ویلا

 

 • با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن |مبلمان

ششمین نکته کلیدی از 12 نکته کلیدی که کمک می کند باغتان را متحول کنید این است که برای پاسیوهای کوچک‌تر، به سراغ مبلمان تاشو یا نیمکت‌هایی به شکل  ال  بروید. در حالی که فضاهای بزرگ‌تر می‌توانند ست‌های نشیمن کامل، با صندلی‌ها، مبل‌ها و میزهای نهارخوری ، تاب های ریلکسی و حتی تخت خواب های متناسب و صندلی های آفتابگیر و همچنین تاب استفاده کرد.

با  یک مجموعه مبلمان باغی خوب، سرمایه گذاری عالی انجام دهید که برای سال های آینده دوام آورد. فضای کافی برای هر فرد در نظر بگیرید تا بتواند راحت بنشیند و صندلی خود را بدون برخورد با چیزی بیرون بکشد و همچنین نیاز به فضایی بیشتر از آنچه تصور می کنید برای قدم زدن دور میز و نشستن همه به راحتی دارید.

میز ناهارخوری در منطقه ای از باغ که اوایل بعد از ظهر آفتاب کامل یا جزئی دارد و یک مبلمان راحتی هم در کنارش قرار دهید تا بتوانیداز آفتاب عصر استفاده کنید و لذت ببرید. دقت کنید مبلمان فضای باز هم نیاز به مراقبت دارد و بهتر است برای افزایش عمر آن و محافظت از آن در بارش های زمستان بهتر است روکشی پلاستیکی برای آن فراهم کنید.

و زمان هایی که نیاز ندارید کل آن را روکش بکشید. آتش دان و شومینه هم در این کنار ها زیبایی و گرمای خاصی به باغ می بخشد. (با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن )

 

مبل باغ

 

مبل باغ

 

مبل باغ

 

 • با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن|به مرزهای خود توجه کنید

در یک باغ کوچک ، دیوارهای مرزی ممکن است بزرگترین عنصر مورد نظر باشند لازم نیست همه آنها یکسان باشند، اما سعی کنید پیوندهای بصری بین آنها ایجاد کنید. اگر نمی‌توانید نرده‌ها را عوض کنید، آن‌ها را سفید کنید یا با چوب های تزیینی زیباتر کنید. قبل از انجام هرکاری  بررسی کنید تا مشخص کنید که حصار برای چه کسی است و از همسایگان خود برای حصارهای مشترک اجازه بگیرید.

ایجاد حصار در اطراف باغ ، هم آرامش بیشتری را به فضای سبز شما می دهد . و هم احساس بهتری از دنج بودن و پوشیدگی فضا خواهید داشت . حصار ها هم انواع مختلفی دارند که می توانید در صورتی که آب و هوای خوبی منطقه شما دارد از گیاهان سبز و طبیعی مثل انواع شمشاد ها ، گیاهان رونده ، درختان پر برگ و مانند آن استفاده نمایید .

 

حصار باغ

 

حصار درختی

 

حصار باغ

 

 

 • با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن|غربالگری و منطقه بندی

شما همچنین باید در مورد غربالگری مناطق باغ خود فکر کنید تا “اتاق” جداگانه ایجاد کنید. محوطه سازی پیشرفته را به شکل آلاچیق یا نرده و یا از طریق گیاهان انجام دهید.پیشنهاد می شود از بوته های رز مقاوم یا بامبو یا شمشادهای بلند یا ردیفی از درختان گلدانی استفاده کنید.

 

الاچیق

 

 

 • با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن | لوازم جانبی

شاید در ظاهر به نظر نیاید اما گاهی استفاده از چند اکسسوری در فضای سبز حس آرامش و شیک بودن به باغ شما منتقل می کند . و فضای شما را دل نشین تر می نماید . پس از اکسسوری ها و وسایل جانبی غافل نشوید . به این فکر کنید که چگونه می توانید فضای بیرونی خود را با دکوراسیون باغ دنج و وسایل لمسی به یک پناهگاه آرام بخش تبدیل کنید. بنابراین وقتی به دنبال دکور و لوازم جانبی هستید این را در نظر داشته باشید.

هم چنین برای داشتن حسی جذاب و آرام تر ، به عنوان مثال، می‌توانید روی یک فرش پلاستیک فشرده در فضای باز سرمایه‌گذاری کنید. و همچنین می توان از کوسن های بافتنی درشت، فانوس ها ، یک اسپیکر ضد آب ، شمع هایی که حشرات را از خود دور می کنند ، گیاهان گلدانی کوچک استفاده کرد. (با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن )

 

 • با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن|چراغ ها را فراموش نکنید

یکی دیگر از 12  نکته کلیدی که کمک می کند باغتان را متحول کنید ،این است که در مورد نورپردازی صحبت می کنیم، اهمیت ایجاد جو در باغ خود را دست کم نگیرید. نورپردازی باغ دقیقاً به همان روشی که نورپردازی داخلی را لایه‌بندی می‌کنید، همین کار را انجام دهید و منابع مختلفی را انتخاب کنید.

از جمله چراغ‌های پری، چراغ‌های فستون، چراغ‌های دیواری، لامپ‌های ایستاده و چراغ‌های زمینی و غیره. جان هالووی می‌گوید: چراغ‌های فضای باز و گودال آتش نشان می‌دهند که می‌توانید از فضای خود لذت ببرید، حتی زمانی که خورشید غروب می‌کند یا اگر هوا کاملاً آن چیزی نیست که انتظار داشتید. (با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن )

 

تزیین الاچیق

بیشتر بدانید : انواع تاب ویلایی

 • با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن| باغ خانوادگی

با محوطه سازی هوشمندانه عمل کنید تا از فضای یک باغ خانوادگی استفاده کنید تا آن را برای همه مناسب کنید. به عنوان مثال، آدولفو هریسون یک زمین بازی مخفی در این باغ در شرق لندن ایجاد کرد و عناصر بازی را در سرتاسر طراحی بافته تا هم کودکان و هم بزرگسالان بتوانند از فضا لذت ببرند.

میله‌های میمون آلاچیقی را تشکیل می‌دهند که می‌توان تاب و سرسره‌ها را به آن وصل کرد، سنگ‌های پله‌ای قرار داده شده‌اند تا کودکان بتوانند از یکی به دیگری در طول باغ بپرند، و دو نیمکت مهتابی مکانی مناسب برای نشستن آنها فراهم می‌کند.

بچه‌ها عاشق بیرون رفتن در باغ برای مدتی بازی هستند، اما منطقه‌بندی یک منطقه کلیدی است، زیرا باغ‌های خانوادگی کوچک اغلب تحت تسلط وسایل بازی هستند و فضای کمی برای هر چیز دیگری باقی می‌گذارند. در حالی که برای نصب یک سرسره یا خانه بازی باید یک باغ بزرگ داشته باشید.

برای فضاهای محدودتر، میزهای شنی یا مجموعه های بازی آشپزخانه گلی در گوشه ای عالی کار می کند و ساعت ها بچه ها را سرگرم می کند. ( با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن)

 

تاب فضای باز

 

تاب فضای باز

 

 • با این 12 نکته کلیدی باغت را متحول کن| حیات وحش را فراموش نکنید

و آخرین نکته از 12 نکته  کلیدی که کمک می کند باغتان را متحول کنید، این است که همیشه تأثیر طراحی باغ خود را بر حیات وحش در نظر بگیرید. به عنوان مثال تمام تلاش خود را برای کمک به زنبورها با کاشت گیاهان دوستدار زنبور عسل انجام دهید.

با همسایگان خود در مورد ایجاد یک بزرگراه جوجه تیغی صحبت کنید و چند غذای پرنده بخرید. تا به نرده ها یا از شاخه های درختان آویزان کنید. محبوبیت هتل های زنبور عسل ، حوضچه حیات وحش ، انبوه درختان ،گیاهان گرده افشان و انبوه کمپوست را نادیده نگیرید.

 

خونه جوجه تیغی

دالان جوجه تیغی

هتل زنبور عسل

 

هتل زنبور عسل

اولین دیدگاه را ثبت کنید

قابل ذکر است دیدگاه های نامرتبط به مطلب یا حاوی محتویات نامناسب تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

محصولات تخفیف خورده

تاب گلبرگ

٪

7

7,650,000 تومان
7,100,000 تومان

تاب ایفل

٪

5

7,560,000 تومان
7,200,000 تومان

میز و صندلی گلبرگ G8

٪

4

4,280,000 تومان
4,100,000 تومان

تاب ایفل E1

٪

5

7,560,000 تومان
7,200,000 تومان

میز و صندلی مهتاب M40

٪

7

4,320,000 تومان
4,000,000 تومان

میز و صندلی گلبرگ G13

٪

4

4,280,000 تومان
4,100,000 تومان

میز و صندلی بامبو B411

٪

7

4,300,000 تومان
4,000,000 تومان

تشک صندلی رنگین کمانی آبی

٪

11

2,480,000 تومان
2,200,000 تومان

میز و صندلی بامبو

٪

8

4,360,000 تومان
4,000,000 تومان

میز آتشدان

تماس بگیرید

تاب گلبرگ G4

٪

6

7,620,000 تومان
7,200,000 تومان

تشک گل صورتی کمرنگ

٪

11

2,480,000 تومان
2,200,000 تومان

تاب گلبرگ G2

٪

6

7,650,000 تومان
7,200,000 تومان

تاب باغی کالسکه ای C4

٪

5

7,560,000 تومان
7,200,000 تومان

میز و صندلی مهتاب M8

٪

6

4,250,000 تومان
4,000,000 تومان

میز و صندلی بامبو B8

٪

6

4,260,000 تومان
4,000,000 تومان

میز و صندلی بامبو B5

٪

7

4,320,000 تومان
4,000,000 تومان

تاب گلبرگ G6

٪

3

7,450,000 تومان
7,200,000 تومان

میز آتشدان

تماس بگیرید

میز و صندلی مهتاب M14

٪

7

4,320,000 تومان
4,000,000 تومان

میز و صندلی گلبرگ [ ست ۶ نفره ]

٪

7

10,480,000 تومان
9,750,000 تومان

میز و صندلی 2نفره گلبرگ

٪

13

4,800,000 تومان
4,200,000 تومان

میز و صندلی بامبو B55

٪

8

4,360,000 تومان
4,020,000 تومان

تاب گلبرگ G3

٪

5

7,550,000 تومان
7,200,000 تومان

باربیکیو ذغالی

تماس بگیرید

میز و صندلی گلبرگ [ ست ۶ نفره ]

٪

6

10,360,000 تومان
9,760,000 تومان

تاب باغی کالسکه ای

٪

5

7,560,000 تومان
7,200,000 تومان

میز و صندلی مهتاب M9

٪

8

4,350,000 تومان
4,000,000 تومان

میز و صندلی مهتاب M2

٪

7

4,290,000 تومان
4,000,000 تومان

میز و صندلی گلبرگ

٪

4

4,800,000 تومان
4,600,000 تومان

تاب باغی کالسکه ای C44

٪

4

7,530,000 تومان
7,200,000 تومان

میز و صندلی بامبو B9

٪

4

4,150,000 تومان
4,000,000 تومان

میز و صندلی لارنکا

٪

6

4,700,000 تومان
4,400,000 تومان

میز و صندلی فرفوژه

٪

5

5,050,000 تومان
4,800,000 تومان

میز و صندلی گلبرگ G4

٪

6

4,370,000 تومان
4,100,000 تومان

میز و صندلی مهتاب

٪

8

4,800,000 تومان
4,400,000 تومان

میز و صندلی گلبرگ [ ست ۴ نفره ]

٪

6

7,650,000 تومان
7,200,000 تومان

گالری نشاط عرضه کننده مستقیم محصولات باغی از تولیدی با بیش از یک دهه سابقه فروش موفق اینترنتی ، مفتخر است که بالاترین حد رضایت را از شما عزیزان دریافت نموده است .

 ارتباط با واحد پشتیبانی و تماس با ما :

09982208940

02532937393

آدرس انبار 1 : قم ، بلوار جمهوری

آدرس انبار 2: کرج ، ماهشهر

این محموعه برای اعتماد هر چه بیشتر شما عزیزان کالا را ابتدا درب منزل شما تحویل داده و پس از دریافت و تایید مشتری تسویه می نماید .

فیلتر بر اساس شهر محصول
فروشگاه اینترنتی تجهیزات باغی نشاط | خرید آنلاین ملزومات باغی مستقیم ازتولیدی
فیلتر بر اساس شهر محصول
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
فروشگاه اینترنتی تجهیزات باغی نشاط | خرید آنلاین ملزومات باغی مستقیم ازتولیدی